קופצים על העגלה – תחילת המחזור ה-16

קופצים על העגלה – תחילת המחזור ה-16

מצטרפים ולומדים לחיות כיהודי!!!

כ"ה בחשון – בפעם ה-16

פעם ב-4 וחצי שנים זה קורה!

שי בן-שלמה

מאות ואלפים מבין לומדי 'ההלכה היומית' בארץ ובעולם מתחילים בכ"ה בחשון תשפ"א את לימוד שולחן-ערוך חלק אורח-חיים יחד עם מסגרת המבחנים החודשיים של 'קביעותא'.

במערכת קביעותא שוקדים על פרויקט חדש נוסף של שאלות יומיות בהלכה היומית עליהן יהיה ניתן לענות במערכת הטלפונית הממוחשבת של 'קביעותא', זאת לאחר פניות ובקשות רבות מצד הלומדים בטענה שהדבר יכול לתרום הרבה להתמדת הלימוד וסיכומו מידי יום ביומו.

ועוד משהו קטן נרקם מאחורי הפרגוד. דבר אשר אם נזכה ויצא לאור זו תהיה בשורה מרנינה לעולם כולו.

והוא: כולל קביעותא ללימוד ההלכה היומית. מדובר בשלושה מסלולים ואופנים שונים, שיכללו בתוכם גם את הבעלי בתים העמלים לפרנסתם, וגם את אברכי הכוללים העוסקים במגמות לימוד אחרות. וגם, כן! גם משהו לבחורי הישיבות. פרויקטים הזוכים לתמיכה נלהבת מגדולי ישראל שליט"א. הלוואי ונזכה!
הפרטים המלאים עדיין לא הותרו לפרסום, היות שבהנהלת "קביעותא" עדיין שוקדים למציאת ה"נחשונים" שיזכו להיות התומכים הראשונים לפרויקט אדיר זה. אך נציין בכל זאת את תמצית הפרויקט:

כולל קביעותא ללימוד ההלכה היומית

מדובר כעת בעז"ה על 3 מגמות:

מגמה א': מסלול בוקר – והוא לימוד עצמי של ההלכה היומית רבע שעה לפני התפילה, ולאחר התפילה עוד כרבע שעה שיעור סיכום של ההלכה היומית והלכות למעשה בקצרה בשילוב לימוד המשנה היומית.

מדובר בתכנית מיוחדת שמתאימה לכולם – לבעלי בתים ואברכי כולל גם יחד. כי המגמה מתאימה לכל מנין בכל שעה שהיא, משעת הנץ החמה ועד סוף זמן תפילה, ומחולק באופן של שוהין שעה קטנה לפני התפילה (רבע שעה) ורבע שעה לאחר התפילה. התכנית היא עידוד ע"י מתן שכרה בצידה של מילגה ע"ס 100 ₪ לחודש לאברך, כאשר מדובר במינימום 10 משתתפים בכל מקום, ומותנה בענית השאלות היומיות בטלפון. (כמובן שהאחראי במקום יוכל כרצונו להוסיף על המילגה.)

מגמה ב': כולל ערב – כאן מדובר על המעונינים ללמוד את ההלכה היומית בעיון יותר ובשלימות כפי הניתן.

מדובר בתכנית של לימוד של בין שעה לשעתיים בכולל ערב, כאשר רוב הזמן מוקדש ללימוד עצמי איכותי של ההלכה היומית ובסופו שיעור סיכום וחידושים, בשילוב שיעור במשנה היומית.

כאן מדובר בהשתתפות של בין 100 ₪  ל-200 ₪ עבור כל אברך, כך שביחד עם הנהלת הכולל המקומית – האברך יוכל להגיע לסכום מכובד יותר.

מתאים אף לכוללים קיימים המעונינים להכניס את מסלול ההלכה היומית בכולל – תכנית זו מותנית בעשיית המבחן החודשי גם כן.

המגמה השלישית והחביבה היא לבחורי הישיבות שבמסגרת הישיבה לומדים את סדר ההלכה ע"פ לוח ההלכה היומית. תוקם בעז"ה קרן מילגות מיוחדת שתעניק לבחורים מילגה על הצלחתם במבחני הישיבה על חומר זה, ומותנה אף במענה על המבחנים החודשיים של קביעותא.

למרות שלעת עתה לא הושלם הפרויקט כאמור לעיל, ואין התחייבות מצד מערכת קביעותא להנ"ל, עכ"פ מנהלי כולל או ישיבה המוצאים עצמם מתאימים לאחד משלושת המגמות ישלחו פרטיהם למייל office@kviuta.org וישאירו מס' טלפון של האחראי ליצירת קשר.

יהי רצון שחפץ ד' בידינו יצליח.

סגירת תפריט
דילוג לתוכן