סיום סדר מועד

ביום שני פר' לך-לך אור לט' בחשון תשפ"ד, עם סיום סדר מועד במשנה היומית, ערכו ב"קביעותא" יומא טבא לרבנן – מעמד מיוחד למרביצי התורה מגידי השיעורים, והפעילים יום יום לזכות את הרבים – רבבות ישראל בארץ ובעולם.

עקב המצב, התקיים המעמד בפורמט פנימי וקטן, אך במטרה שמשם תצא תורה, ולשמוח ביחד בשמחתם של כל רבבות המסיימים.

את המעמד פתח מגיד השיעור הרב נתן דוב מושקוביץ, שמוסר במתק לשון מידי יום ביומו את שיעור המשנה היומית באידיש במערכת הטלפונית של קביעותא: 072-332-3020.

מגיד השיעור הרב מושקוביץ סיים סדר מועד ופתח את המשנה הראשונה של סדר נשים.

אמירת הקדיש נאמרה ע"י ידיד קביעותא הרב אברהם נח בנדר שליט"א לרגל היארצייט של אמו.

לאחר מכן כובדו החברותא הרב יונתן שטנצל והרב אהרן קסטל בסיום המשנה האחרונה של מסכת חגיגה בסדר מועד, בהדגמה חיה שריתקה את כולם, באופן המרתק שנמסר מידי יום בקו החברותות של "אמר אביי" בטל': 02-5332646.

את המשא המרכזי מסר מגיד המישרים הרב חזקיהו יוסף קרלינשטיין שהלהיב את הציבור בכח השמירה העצום המונח בתורה הקדושה, וריתק את כולם בסיפור ממקור ראשון על הבטחת וגזירת החזון איש על השמירה המיוחדת שבעיר בני ברק, ואת הסברו של מרן רבי חיים קניבסקי זצ"ל לרבנית ע"ה על חומת השמירה סביב העיר שעשויה מדפי הגמרא. והסיפור הטרי המרתק שארע במשפחתו הוא בימים אלו.

הציבור חש התעוררות עצומה בכח קדושת התורה ושמירתה, שזה הדבר הגדול ביותר המוטל עלינו, בפרט בימים אלו.

כולם יצאו עם חיזוק גדול להמשיך בפעילות הקודש להרבצת התורה בעקביות, שקדושה גדולה ונוראה שורה על לימוד קבוע כזה יום יום ללא פשרות.

מנהל ת"ת כינור דוד הרב יצחק אביטן שליט"א דיבר במעלת ובגודל השכר של קבלת עול מלכות שמים כתיקונה, ואשר אין קבלת עול מלכות שמים יותר מקבלת עול תורה יומיומית.

⁕⁕⁕

יום שלישי, ט' בחשון, עם תחילת סדר נשים במשנה היומית, חלה התעוררות גדולה בכלל הציבור להוסיף עוד עול תורה קטן של לימוד 2 משניות מידי יום.

כעת, כולנו מחפשים זכויות, כולנו מלאים השתוקקות להרבות תורה, להרבות קדושה, להרבות שמירה על כלל ישראל, ולקירוב הגאולה, זה הזמן להצטרף ולהוסיף לימוד יומיומי קטן אך קבוע של 2 משניות, וכן לימוד הלכה יומית 3 סעיפים מידי יום.

לקבלת לוח, להצטרפות למבחנים, לשמיעת שיעורים שוטפים בצורה יומיומית באידיש ובעברית, קביעותא בטלפון: 072-332-3020. אל תדחה למחר – פן יהיה מאוחר, ובזכות המשניות יבוא גואל במהרה בימינו אמן!

למאמרים האחרונים

.

צוחק מי שצוחק?

.

טעימה ממסכת גיטין

.

הקדמה למסכת גיטין

האזנה לשיעורי הרב אברהם יעקב בוים

0723323020 >> 1 >> 1 >> 4

אנחנו שולחים למייל (בתזמון שאתם בוחרים)
תוכן תורני מרתק וייחודי!

מיד לאחר ההרשמה תקבלו מייל עם פירוט אפשרויות התזמון לבחירה

דילוג לתוכן